ARTYKUŁY

2017-03-07
Tagi:
Akcja Tucum, Wielki Post
Lokalizacja:
Polska
MÓJ POST twój posiłek

W okresie Wielkiego Postu Misyjny Ruch TUCUM tradycyjnie już proponuje akcję „Mój Post – Twój Posiłek”. Akcja ta, która na dobre wpisała się już działalność Ruchu jest sporą pomocą dla lepszego i dogłębniejszego przeżycia tego okresu poprzez post, modlitwę i jałmużnę. 

„Mój Post – Twój Posiłek” polega na wyrzeczeniu się czegoś materialnego, np. słodyczy czy innych drobnych przyjemności. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pieniędzy marnujemy na rzeczy niepotrzebne. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną później  przeznaczone na ośrodek resocjalizacyjny prowadzony przez Kombonianów w Kibiko (Kenia), gdzie dzieci ulicy nie muszą się martwić, czy zjedzą dziś posiłek, mogą rozpocząć edukację i często pierwszy raz doświadczają poczucia wspólnoty i przynależności. Zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie!

Zachęcamy do zaangażowania się i pokazania, że „nie jest Ci wszystko jedno”. Pamiętaj, że dla Ciebie ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Nie chodzi o duże kwoty pieniędzy, ale o poświęcenie na rzecz kogoś biedniejszego, a równocześnie pracę nad własnym charakterem i wytrwałością.

Pięknego i owocnego Wielkiego Postu!

 

Maciek Garmada

Koordynator Ruchu TUCUM

 

Ps. Zebrane ofiary można przekazywać na konto ING Bank Śląski: 27 1050 1445 1000 0022 8669 0751 z dopiskiem: "Mój post - Twój posiłek".

 

Jeśli chcesz otrzymać dodatkowe materiały związane z akcją (plakat, ulotka, skarbonka, nadruk na kopertę) napisz na ruchtucum@gmail.com

 

 

 

 

 

WRÓĆ