ARTYKUŁY

2017-10-19
Tagi:
misjonarze kombonianie, piknik
Lokalizacja:
Polska
PIKNIK MISYJNY

Kilka lat temu na jednych z warsztatów TUCUMowicze wpadli na pomysł, aby zorganizować „jakieś spotkanie” dla sąsiadów z okolicy, może grilla, może jakiś wieczór integracyjny? I zaczęli działać, wymyślać, proponować i zapraszać… W taki właśnie sposób odbywał się w 2014 roku po raz pierwszy Piknik Misyjny u Kombonianów, a „spotkanie integracyjne dla sąsiadów” stało się wielkim niedzielnym świętowaniem nie na 30, a na 300 albo i więcej uczestników. 

 

 
W niedzielę 8 października 2017 roku we współpracy z Misyjnym Duszpasterstwem KOMPAS, grupą Świeckich Misjonarzy Kombonianów oraz Misyjnym Ruchem TUCUM Misjonarze Kombonianie zorganizowali Piknik Misyjny już po raz trzeci. W tym roku szczególną okazją do świętowania były obchody 150 lat istnienia Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego. Przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia było możliwe dzięki życzliwości sponsorów oraz innych osób, które bardzo nas wspierały. Ogromną pracę wykonali wolontariusze zaangażowani w przygotowanie i poprowadzenie Pikniku, za co serdecznie im dziękujemy! 
A tak to wydarzenie wspomina jedna z TUCUMowiczek, Natalia:
„Jak spędzić idealnie niedzielne popołudnie? Wybrać się na piknik do Kombonianów. Mimo, że pogoda nie zachęcała, w każdej chwili można było rozgrzać się przy kubku gorącej herbaty lub kawy, a do tego zjeść pyszne ciasto.  Był to idealny czas na  poznanie lepiej czym są  misje a także kupić piękne rękodzieła z krajów misyjnych. Dla dzieci także nie zabrakło atrakcji, malowanie twarzy, balony, puszczanie baniek mydlanych. Jeśli chodzi o to, co najbardziej mi się podobało, to na pewno fotobudka gdzie można było zrobić zdjęcia w ciekawych strojach z różnych zakątków świata, a także we własnych kompozycjach gdzie śmiechu i wygłupów nie było końca :)
Na pikniku u  Kombonianów byłam po raz pierwszy i mam nadzieje, że na pewno nie ostatni. Cieszę się też, że mogłam choć trochę pomóc w przygotowaniu go, ale przede wszystkim spędzić miło czas”.
 
Jeszcze raz z serca DZIĘKUJEMY i zapraszamy za rok. 
 
 
 
 
 
 
WRÓĆ