ARTYKUŁY z tagiem: Brazylia

2012-01-26
Tagi:
Brazylia, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
Spełnione marzenie misyjne

Kiedy przebiegam pamięcią po wydarzeniach, które miały wpływ na moje misyjne powołanie, to dziś z perspektywy lat mogę powiedzieć, że dokonywało się to bardzo spokojnie wręcz "żółwim tempem". Myśl o pracy na misjach przyszła do mnie po skończeniu szkoły średniej. Pamiętam, zapisałam się wówczas na kurs francuskiego właśnie z myślą, że przyda mi się on na misjach.

CZYTAJ DALEJ

2009-11-18
Tagi:
Brazylia, Listy
Lokalizacja:
Świat
Brazylia „Luli”

Do rozpoczęcia Mundialu pozostało zaledwie kilka dni. Czym bliżej do pierwszego gwizdka tym częściej mówi się o piłkarzach i spekuluje odnośnie wyników. Sytuacja ta jest jeszcze bardziej wyraźna w kraju, który typuje się na zwycięzcę turnieju. Mowa oczywiście o Brazylii. Mieszkając tutaj mam możliwość widzieć przygotowania i oczekiwania milionów Brazylijczyków zakochanych w piłce nożnej. I można to dostrzec nie tylko w wielkich miastach, ale i na północnym wschodzie kraju gdzie obecnie się znajduję.

CZYTAJ DALEJ

2009-01-07
Tagi:
Brazylia, Listy
Lokalizacja:
Świat
Brazylia – kraj misyjny?

To co kojarzy się przeciętnemu Polakowi z Brazylią to przede wszystkim barwny, fascynujący karnawał. Kto interesuje się futbolem z łatwością przyzna, że najlepsi piłkarze wywodzą się z tego kraju. Inni jeszcze kojarzą ten kraj z telenowelami, które dotarły do naszego kraju. Jednak dla nas misjonarzy to kraj misyjny, gdzie mamy głosić wiarę i nieść sprawiedliwość. Po ponad czterech latach pobytu w Polsce wróciłem do Brazylii, gdzie jestem już ponad dwa miesiące. Czas upływa szybko a pracy dużo, stąd trudno zabrać się aby coś napisać. Zbliżające się Święta Wielkanocne mobilizują nas jednak do refleksji i do dzielenia się naszym życiem z innymi. 

CZYTAJ DALEJ