ARTYKUŁY z tagiem: Daniel Comboni

2017-09-25
Tagi:
Daniel Comboni, kombonianie
Lokalizacja:
Świat
UROCZYSTOŚĆ Misjonarzy Kombonianów

Wszystkich serdecznie ZAPRASZAMY 1 października na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci św. Daniela Comboniego o godz. 11.00, pod przewodnictwem Jego Elscelencji Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Będzie nam bardzo miło gościć Was w naszym domu na ul. Łącznej 14 w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

2017-01-18
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Świat
150-LECIE Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów

Zgromadzenie Misjonarzy Kombonianów obchodzi w tym roku 150-lecie swojego istnienia. Założył je bp Daniel Comboni 1 czerwca 1867 roku w Weronie, we Włoszech. Całe życie poświęcił sprawie misji: mówił o nich, dla nich pracował, żył i umarł. Wezwany przez Boga do służby misyjnej wybrał pracę wśród ludów Afryki, które wówczas wydawały mu się „najbardziej potrzebującymi i opuszczonymi na świecie".

CZYTAJ DALEJ

2013-07-03
Tagi:
Daniel Comboni, misje, Modlitwa
Lokalizacja:
Świat
„Ja umieram ale moje dzieło przetrwa”

„Wielką Komboniańską Rodzinę” tworzą dziś wszyscy ci, którzy są w jakiś sposób związani z postacią i duchowością Daniela Comboniego: rodzice i krewni misjonarzy i misjonarek, dobroczyńcy, współpracownicy, czytelnicy czasopisma, przyjaciele. Wszyscy ci, którzy służą dziełu misji modlitwą i cierpieniem, jak również ci, którzy w różnym stopniu uczestniczą w działalności  Kombonianów wraz ze wszystkimi misjonarzami i misjonarkami.

 

CZYTAJ DALEJ

2011-10-10
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Polska
Święto Daniela Comboniego

Co roku 10 października jest dla całej rodziny komboniańskiej dniem szczególnej radości i świętowania. W rocznicę śmierci naszego założyciela, św. Daniela Comboniego, kombonianie na całym świecie (w tym oczywiście obydwie wspólnoty w Polsce) obchodzimy jego uroczystość. Jest to dla nas szczególna okazja, by dziękować Bogu za dar świętości misyjnej pierwszego biskupa Afryki Środkowej i jej wielkiego apostoła. Jest to też sposobność, by powracać spojrzeniem i pamięcią do naszych korzeni, by wpatrywać się w tę skałę, z której zostaliśmy wyciosani i w ten sposób odnawiać naszą miłość do misji, do której zostaliśmy powołani.

CZYTAJ DALEJ

2011-08-01
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Świat
Comboni i rozeznawanie powołania

W procesie poznawania siebie i w odkrywaniu woli Pana Boga, pomocnym mogą okazać się przykłady życia innych ludzi, którzy już odkryli i wypełnili swoje powołanie. Jako kombonianin patrzę przede wszystkim na św. Daniela Comboniego, który dziś może się stać przewodnikiem także na twojej drodze. To w jaki sposób szukał, walczył, starał się zrozumieć plan Boży może być dla ciebie inspiracją w twoich poszukiwaniach.

CZYTAJ DALEJ

2011-07-06
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Polska
Wierność Comboniego swej misji

Comboni był synem duchowym jednego z przedstawicieli ówczesnego ruchu misyjnego, don Nicola Mazza, księdza z Werony. Powołanie misyjne Comboniego rodzi się na skutek spotkania na swej drodze ks. Mazza i dzięki przypadkowemu kontaktowi z dramatem niewolnictwa Afrykańczyków (zaprzyjaźnił się z jednym z sudańskich niewolników, wykupionym przez Mazza na targu w Egipcie, sprowadzonym do Werony i tam wykształconym).

CZYTAJ DALEJ

2011-07-01
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Polska
Comboni wciąż żywy

7 marca 1996 roku podczas beatyfikacji Daniela Comboniego nikt nie mógł przypuszczać, że już po siedmiu latach odbędzie się jego kanonizacja. Ten dzień wyznaczył nową drogę w procesie ewangelizacji Kościoła, głównie Kościoła afrykańskiego.

CZYTAJ DALEJ

2011-06-22
Tagi:
Daniel Comboni
Lokalizacja:
Polska
Misyjny Plan Odrodzenia Afryki

Afryka patrzyła na to, jak jej ziemie przebiegali kolonizatorzy, kupcy i agenci handlowi. W tej właśnie perspektywie trzeba widzieć misyjne odrodzenie w wieku XIX. Dzięki ruchowi misyjnemu można było powołać do życia Misję Afryki Centralnej.

CZYTAJ DALEJ