ARTYKUŁY z tagiem: kombonianie

2015-10-09
Tagi:
kombonianie, Kraków, Tucum
Lokalizacja:
Polska
Piknik Misyjny - relacja

27. września w domu Misjonarzy Kombonianów przy ulicy Skośnej 4 w Krakowie już po raz drugi odbył się Piknik Misyjny pod hasłem "Pożegnanie lata z Kombonianami". Piknik został zorganizowany z wielu powodów, jednak głównym z nich była animacja misyjna; wyjście do ludzi mieszkających w okolicy i próba ukazania im piękna misji oraz krajów misyjnych.

           Piknik był wspólnym dziełem Kombonianów oraz różnych powiązanych z nimi grup: Misyjnego Ruchu TUCUM, Świeckich Misjonarzy Kombonianów oraz Duszpasterstwa Akademickiego KOMPAS, a przygotowania koordynowała Kinga Sak. Praca nad Piknikiem trwały już od paru miesięcy przed Piknikiem, jednak szczególny akcent przypadł na weekend 25-27 września, kiedy to wolontariusze zjechali się do Krakowa i w pocie czoła pomagali przy przygotowaniach. Marysia, TUCUM-owiczka z Tarnowa tak opisuje okres przygotowań: Kiedy w sobotę przyjechałam do Krakowa zobaczyłam że jest jeszcze dużo pracy, która musimy zrobić do niedzieli. Nikt nie marnował czasu i wszyscy pomagaliśmy. Niestety padał deszcz, ale pomimo tego wierzyliśmy ze następnego dnia pogoda zrobi nam niespodziankę. Sobota minęła szybko, pracowicie ale w świetnej atmosferze. Rano zaraz po mszy wzięliśmy się znów do pracy. Trzeba było przygotować stanowiska i dopracować szczegóły. Do godziny 15 mieliśmy wszyscy pełne ręce roboty ale podpisywał nam humor szczególnie z powodu słonecznej pogody.

            Od godziny 15:00 zaczęli schodzić się uczestnicy Pikniku. Już przy bramie otrzymali pakiet, w którym znajdowało się czasopismo "Misjonarze Kombonianie", informacje o Dziele Zbawiciela, karnet na grilla oraz Paszport Małego Misjonarza. Ten ostatni element szczególnie przypadł do gustu najmłodszym uczestnikom - mogli oni bowiem zbierać na nim pieczątki w nagrodę za udział w niektórych z przygotowanych atrakcji. Wypełniony paszport mogli później wymienić przy scenie na misyjny upominek. Częścią atrakcji, które czekały na małych gości było: rzucanie piłkami do paszczy lwa, malowanie twarzy, przymierzanie strojów, kiermasz misyjny, przedstawienie o św. Danielu Combonim, pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Maltę Służbę Medyczną z Tarnowa, gra misyjna oraz pokaz instrumentów afrykańskich - rozmaitych bębnów i grzechotek. Dorośli mogli za to ubogacić swoją wiedzę o krajach misyjnych i pracy misjonarzy poprzez wysłuchanie świadectw oraz lekturę przygotowanych mini-billboardów. Przez cały czas uczestnicy mogli również kosztować grillowanych kiełbasek, kanapek oraz ciast, a dość chłodną aurę nie dawała się aż tak we znaki dzięki serwowanej gorącej herbacie. Miały także miejsce tańce integracyjne poprowadzone przez Marysię Sulwierską, które dostarczyły wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Całość zakończyła się około godziny 18:30 podziękowaniami oraz błogosławieństwem udzielonym przez o. Macieja Miąsika MCCJ. Na piknik przyszło więcej osób niż się spodziewałam, co bardzo mnie ucieszyło. Dzieci szalały, bawiły sie i uśmiech nie schodził im z twarzy, a dorośli mogli bliżej poznać Kombonianów i ich pracę. Czas pikniku minął mi bardzo szybko i będę go bardzo dobrze wspominać. - wspomina Marysia.

            Cieszymy się, że już po raz drugi udało nam się przeprowadzić tę inicjatywę i że spotkała się ona z takim pozytywnym odzewem. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim sponsorom, gościom oraz wolontariuszom z Kingą Sak na czele. W szczególności zaś dziękujemy Misjonarzom Kombonianom za ich otwartość i nieustanne krzewienie w nas ducha misyjnego. Z niecierpliwieniem wyczekujemy już kolejnych misyjnych inicjatyw!

 

Tekst: Maciek Garmada

Zdjęcia: Marysia Sulwierska

 

            

WRÓĆ