ARTYKUŁY z tagiem: misje

2016-10-27
Tagi:
misje, Misjonarz, Świadkowie
Lokalizacja:
Świat
MINUTA dla misji!

Bóg złożył w sercach naszych skarb bezcenny – skarb o wartości nieprzemijalnej – wiarę dającą życie wieczne. Lecz równocześnie otrzymaliśmy nakaz Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”. To pierwszy i zasadniczy obowiązek Kościoła, obowiązek nas wszystkich! Chylimy czoła prze tymi, którzy głoszą Chrystusa w najdalszych zakątkach świata. Opuścieli ojca, matkę, braci, siostry, ojczyznę, wygodne życie i powędrowali tam, gdzie nie odbiera polska radiostacja, gdzie nie stąpa się po dywanie, nie ogląda filmu w telewizji po kolacji...

Choć rzadko pisze o nich prasa nam nie wolno o nich zapominać, bo przecież nie dla zysku wyjechali z Ojczyzny, ale z miłości do Chrystusa i w służbie nieznanym braciom i siostrom. Co więcej wyjechali w naszym imieniu, są naszymi posłańcami – bo na nas wszystkich ciąży obowiązek misyjny. Mamy do spełnienia najważniejsze zadanie – mamy stanowić zaplecze misyjne. Mówiąc językiem wojskowym front bez zaplecza nie długo przetrzyma. My mamy być tym zapleczem i duchowym i materialnym. Nasza modlitwa powinna obejmować cały świat w braterskim zjednoczeniu – wypraszajmy łaskę wiary dla nieznanych nam braci i siłę dla misjonarzy, aby wtedy kiedy są przemęczeni, zniechęceni, bezsilni, załamani odczuli, że w Ojczyźnie bracia i siostry modlą się za nimi. Oni tak często kierują do nas prośbę o modlitwę, podobnie jak prosił wielki misjonarz św. Paweł Apostoł: „Bracia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez miłość Ducha proszę, abyście udzielili mi wsparcia modłami waszymi do Boga”.

 

TYDZIEŃ MISYJNY TRWA! Złóżmy maleńką ofiarę MISJOM! Może w tym codziennym zabieganiu uda nam się poświęcić minutę na krótką modlitwę za wszystkich misjonarzy głoszących Słowo Boże na całym świecie? Może odmówimy sobie w tym tygodniu misyjnym jakiegoś drobiazgu: ciastka, słodyczy, biletu do kina, kawy… i złożymy drobną ofiarę na misje? Ten drobny dar naszego serca być może kogoś uszczęśliwi, ale na pewno nas uszlachetni.

Spróbujmy ofiarować trochę czasu i serca MISJOM.

 

 

Ofiaruj jedną MINUTĘ na krótką modlitwę za naszych Misjonarzy Kombonianów pracujących na czterech kontynentach: Afryki, Ameryki, Azji i Europy.

 

Etiopia (Magdalena Plekan, Magdalena Fiec)

Mozambik (o. Andrzej Filip)

Republika Demokratyczna Kongo (o. Wojciech Chwaliszewski)

Zambia (o. Paweł Opioła)

Uganda (Ewa Maziarz, Joanna Owanek)

Republika Środkowej Afryki (Anna Obyrtacz)

Czad (o. Sebastian Chmiel)

Kenia (o. Maciej Zieliński)

Sudan Południowy (br. Jacek Pomykacz, o. Krzysztof Zębik)

Tajwan (o. Adam Szpara)

Ekwador (o. Adam Zagaja)

Brazylia (o. Tomasz Marek)

Włochy (Mateusz Dzióbkowski)

Polska (o. Maciej Miąsik, o. Rafał Leszczyński, br. Tomasz Basiński, Danuta Abalo, Monika Krasoń)

                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

opr. Ewa Gniady

 

WRÓĆ