ARTYKUŁY z tagiem: misje

2016-11-22
Tagi:
misje
Lokalizacja:
Polska
SPOTKANIE poświęcone pracy misyjnej

W dniach 18-20 listopada członkowie krakowskiej wspólnoty komboniańskiej udali się na spotkanie poświęcone posłudze misyjnej w Afryce, zorganizowane przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich (SMA) w Piwnicznej-Zdroju, urokliwym mieście w Beskidzie Sądeckim, na granicy ze Słowacją. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Zgromadzenia Misjonarzy Afryki (MAfr).

 

 

Zarówno SMA jak i Ojcowie Biali (Mafr) to zgromadzenia, z którymi Kombonianie często spotykają się na misjach w Afryce, a także przy różnych okazjach w Polsce, stąd wspólnota krakowska chętnie przyjęła zaproszenie na wspólne spędzenie czasu w atmosferze braterstwa i modlitwy. Głównym celem spotkania było zapoznanie członków tych trzech zgromadzeń, którzy pracują obecnie w animacji misyjnej i powołaniowej w Polsce oraz zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć w przyszłości. Misjonarze wymieniali się doświadczeniami ze swojej pracy w Afryce oraz dyskutowali na temat promowania zgromadzeń misyjnych wśród młodzieży. Odwiedzili również wspólnie grekokatolickie sanktuarium maryjne Litmanowa na Słowacji, gdzie w latach 1990-1995 miały miejsce objawienia Najświętszej Maryi Panny.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcom ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) za zaproszenie do Piwnicznej-Zdroju i gościność. Mamy nadzieję spotkać się za rok, na zaplanowanym spotkaniu u Ojców Białych w Natalinie koło Lublina, aby dalej rozwijać współpracę z tymi dwoma zaprzyjaźnionymi zgromadzeniami, z którymi tak wiele nas łączy.

 

 

WRÓĆ