ARTYKUŁY z tagiem: Misjonarz

2016-02-17
Tagi:
Misjonarz, Modlitwa
Lokalizacja:
Polska
"MIŁOSIERNI AŻ PO KRAŃCE ŚWIATA"

W II niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2016 r.) Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: "Miłosierni aż po krańce świata". 

Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. W najuboższych krajach świata realizują wspaniałe dzieła miłości bliźniego, budząc nadzieję na poprawę losu i przynosząc ulgę w cierpieniach i niedostatkach.

Ogłaszając Rok Miłosierdzia papież Franciszek zachęcił wiernych do pełnienia uczynków miłosierdzia wobec duszy i ciała. Są one szczególnie potrzebne w krajach misyjnych. Solidaryzując się z misjonarzami uświadamiamy sobie, że my również, na mocy chrztu św. jesteśmy ich współpracownikami w czynieniu dobra i trosce o potrzebujących. Chociaż nie wyjeżdżamy na misje, realizujemy nasze powołanie uczniów-misjonarzy poprzez modlitwę w intencji misji, ofiarowanie cierpień i niedostatków życiowych, a także wsparcie finansowe dzieł miłosierdzia pełnionych przez polskich misjonarzy.

W II niedzielę Wielkiego Postu prowadzona jest w kościołach zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne
prowadzone przez misjonarzy. Podczas ubiegłorocznej zbiórki Dzieło Pomocy "Ad Gentes" zebrało 2 000 000 zł, które zostały przekazane na realizację
projektów pomocowych oraz utrzymanie misjonarzy (w tym ubezpieczenie).
Zachęcamy wszystkich do ofiarności na rzecz misji.

W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

___

Paulina Rozynek

WRÓĆ