ARTYKUŁY

2015-07-03
Tagi:
25 lat, Warszawa
Lokalizacja:
Polska
Podziękowanie za wspólne świętowanie

Uroczystości jubileuszowe obecności Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego w Polsce odbyły się w dniu 21 czerwca br. A wszystko rozpoczęło się 25 lat temu w Warszawie przy ul. Łącznej, gdzie powstawał pierwszy komboniański dom w naszym kraju. I wówczas rozpoczęła się nasza działalność w tej części Europy. 

CZYTAJ DALEJ

2015-07-01
Tagi:
Etiopia
Lokalizacja:
Świat
Pocztówka z Etiopii

W tym roku ruszamy z akcją „Pocztówka z Etiopii”.

CZYTAJ DALEJ

2015-06-18
Tagi:
ŚMK, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Polska
Wstąpienie Ani, Madzi i Kasi do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów

12 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Eucharystii Kasia Tomaszewska, Madzia Fiec oraz Ania Obyrtacz oficjalnie przystąpiły do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów. 

CZYTAJ DALEJ

2015-06-16
Tagi:
Dzieci
Lokalizacja:
Świat
Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci (cz.2)

Dziś chcielibyśmy przedstawić wam krótko sylwetkę jednego z wojowników na rzecz sprawiedliwości - chłopca, który sam będąc niewolnikiem, postanowił mimo strachu pomagać innym.

CZYTAJ DALEJ

2015-06-12
Tagi:
Krajowy Kongres
Lokalizacja:
Polska
IV Krajowy Kongres Misyjny

W dniach 12 – 14 czerwca nasza rodzina komboniańska miała okazję uczestniczyć w IV Krajowym Kongresie Misyjnym, który odbył się w Warszawie. Jako hasło tego spotkania ustanowiono: Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału. 

CZYTAJ DALEJ

2015-06-11
Tagi:
Dzieci Ulicy
Lokalizacja:
Świat
Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci (cz.1)

Od 13 lat 12 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę na problem wyzysku dzieci, które są zatrudniane m.in. w kopalniach, fabrykach, sklepach, na farmach, w prywatnych domach do sprzątania, jako przewodnicy turystyczni, dilerzy narkotyków bądź w seksbiznesie.

CZYTAJ DALEJ

2015-05-23
Tagi:
beatyfikacja, Oskar Romero, San Salwador
Lokalizacja:
Świat
Zbudował pokój

«Arcybiskup Romero zbudował pokój siłą miłości», dając świadectwo «wiary swoim życiem aż po najwyższą próbę». Oto profil duchowy nakreślony przez Papieża Franciszka z okazji beatyfikacji arcybiskupa zamordowanego w 1980 r. podczas odprawiania Mszy św. W sobotę 23 maja w San Salvador, uroczystości przewodniczył w imieniu Papieża kard. Amato, prefekt Kongregacji Spraw Świętych.

CZYTAJ DALEJ

2015-05-15
Tagi:
Nowicjat, Portugalia, Śluby
Lokalizacja:
Świat
Śluby zakonne w Santarem

W minioną sobotę dwóch naszych współbraci złożyło pierwsze śluby zakonne w nowicjacie europejskim w Portugalii, w Santarem. Nowicjusze – Mateusz Adam Poręba, lat 23, z Polski, oraz Quisito Orlando Veloso, lat 26, z Mozambiku – złożyli śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości zgodnie z regułą życia Misjonarzy Kombonianów. 

CZYTAJ DALEJ

2015-04-08
Tagi:
Deon, Ewangelia, kombonianie, Misjonarz
Lokalizacja:
Polska
90 sekund z Ewangelią

Zachęcamy do wysłuchania krótkich komentarzy do codziennej Ewangelii. Audycja „90 sekund z Ewangelią” powstała z inicjatywy Mikołaja Cempli we współpracy z jezuitami. Proponowane rozważania przygotował o. Rafał Leszczyński, kombonianin.

CZYTAJ DALEJ

2015-03-23
Tagi:
kombonianie, św. Daniel Comboni, Warszawa
Lokalizacja:
Polska
Kombonianie w Warszawie - wiele okazji do świętowania

15. marca nasze zgromadzenie przeżywało rocznicę urodzin założyciela św. Daniela Comboniego, wielkiego człowieka, który oddał życie dla zbawienia tych najmniejszych, opuszczonych i zapomnianych. Pragnął, aby jego dzieło przetrwało i znalazło wielu naśladowców, którzy również ofiarowaliby życie dla zbawienia Afryki.

CZYTAJ DALEJ