Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szczerej wdzięczności wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie do akcji „Mój Post – Twój Posiłek”. W akcję włączyło się kilkadziesiąt osób, które nie pozostają obojętne na cierpienie drugiego człowieka i misje: TUCUM-owicze, pasjonaci misji, grupy oazowe i inni ludzie otwartych serc.
W dniach 23 – 25 maja 2014 r. odbył się pierwszy w historii Zlot Ruchu TUCUM. Była to okazja do spotkania się TUCUM-owiczów z różnych, często bardzo odległych miejsc Polski. Mieliśmy szansę wspólnie się modlić, poznawać, integrować oraz podsumować naszą działalność w ciągu ostatniego roku.
Pomóżcie papieżowi i wszystkim, którzy chcą służyć Chrystusowi i przy pomocy władzy Chrystusowej służyć człowiekowi i całej ludzkości! Nie lękajcie się! Otwórzcie, a nawet, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!
Została zakończona została ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post” – informuje o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z prowadzących tę wielkopostną akcję. Misjonarze są bardzo wdzięczni za tę pomoc. – Teraz chcemy, aby ta opieka duchowa była kontynuowana przez cały rok - dopowiada. Wzięło w niej udział więcej niż 2 500 uczestników.
Niebo i ziemia cieszą się ze Zmartwychwstania Twojego, Chryste, ALLELUJA!
24 marca po raz 22. obchodzić będziemy Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy - Świadków Wiary i Męczenników. Inicjatywę tego dnia wysunął w 1993 r., działający we Włoszech w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM), Młodzieżowy Ruch Misyjny. Kościół katolicki zaznacza, iż jest to doskonała okazja do ofiary duchowej w intencji osób, które każdego dnia giną, oddając życie za wiarę w Jezusa Chrystusa. Jak powiedział bł. Jan Paweł II: „Świadectwo męczenników jest dla nas zawsze jakimś wyzwaniem – ono prowokuje, zmusza do zastanowienia” (22 maja 1995 r.).
“Pewnego ranka, w naszej wiosce Samana Dugu w Maili, pojawiły się buldożery i zaczęły karczować ziemię. Kiedy zaprotestowaliśmy, pojawiła się policja użyła siły a wielu z nas aresztowała”. Powiedział lokalny przywódca - Assame Sidibe. ‘Jeden z polityków z regionu, który przyjechał jakiś czas później poinformował nas, iż zagraniczna firma uzyskała pozwolenie na wykarczowanie ziemi. Firma wydzierżawiła ziemie na 99 lat…obiecała wszystkim pracę, nową szkołę, przychodnię. Nas o zdanie nie zapytał nikt”
Misjonarz na post to wspólna inicjatywa katolickich mediów, szczególnie misyjnych, oraz Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Misyjnej Episkopatu Polski, która ma na celu objęcie duchową troską polskich misjonarzy. Polega na modlitwie czy postach podejmowanych w intencji konkretnego misjonarza. Twojej modlitwie polecamy ponad 2000 misjonarek i misjonarzy z Polski.
Wielki Post to szczególny okres w Kościele Katolickim, prowadzący do przeżycia największego Święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas powinien być dla nas momentem zatrzymania się, zastanowienia nad swoim życiem, za które Jezus poświęcił się na krzyżu.
Ostatni czas to czas posłań misyjnych. Wśród wielu uroczystości i ważnych wydarzeń, jakie w ostatnim czasie przeżywała Rodzina Komboniańska, było też posłanie o. Maćka Zielińskiego, który wreszcie doczekał się wyjazdu na misje. W ostatnią niedzielę bp Jan Piotrowski oficjalnie posłał go i udzielił pasterskiego błogosławieństwa na czas pracy misyjnej. O. Maciek od 1 stycznia oficjalnie należy do Prowincji Kenii, gdzie spędzi najbliższe lata, pracując i pomagając tym, którzy tego najbardziej potrzebują.
2017-10-17
ZAPROSZENIE
OGŁOSZENIE – ZAPROSZENIE
Misyjne Duszpasterstwo Akademickie ’KOMPAS’ wraz z Misjonarzami Kombonianami serdecznie zapraszają na spotkania
w każdą środę o godz. 19:30 w salce przy parafii św. Krzyża (Obok Teatru Słowackiego)
(W programie m.in. Świadectwa misyjne, spotkania biblijne oraz wolontariat wśród bezdomnych.)
Już w najbliższą środę 18 października grupa studentów opowie o swoich doświadczeniach misyjnych podczas miesięcznego pobytu w Kolumbii.
Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych misjami i działaniem na rzecz drugiego człowieka!!!