ARTYKUŁY

2013-05-19
Tagi:
Kościół, Refleksje, Świat
Lokalizacja:
Świat
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Gdy Apostoł św. Paweł przybył do Małej Azji do Efezu, spotkał tam czcicieli Chrystusa i zapytał ich: „Czy otrzymaliście Ducha Św.?”.

CZYTAJ DALEJ

2013-05-10
Tagi:
Świat
Lokalizacja:
Świat
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu – 11 maja 2013 (sobota)

11 maja 2013 po raz 23. na świecie i co najmniej siódmy raz w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.

CZYTAJ DALEJ

2013-04-23
Tagi:
Modlitwa, Świat
Lokalizacja:
Świat
Trzeba zawsze się modlić

„W tym twoim świecie utrudzonym, pełnym zamętu z powodu cierpienia i walki, wśród zagonionych tłumów, będę stał przed Tobą, twarzą w twarz”. Słowa hinduskiego poety Rabindranath Tagore, które włączył w swoją modlitwę Papież Paweł VI na kongresie Eucharystycznym w Bombaju – „Twarzą w twarz” z Bogiem, to obrazowe i najpiękniejsze określenie modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

2013-04-21
Tagi:
Świat
Lokalizacja:
Świat
Światowy tydzień modlitw o powołania

Od 50-ciu lat niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Również niedziela 21 kwietnia rozpoczęła w Kościele katolickim Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Papież Franciszek, po raz pierwszy w czasie swego pontyfikatu, wyświęcił 10-ciu księży pochodzących z Włoch, Indii, Argentyny i Chorwacji. 

CZYTAJ DALEJ

2013-04-15
Tagi:
edukacja, Północny Sudan
Lokalizacja:
Świat
Pionierska uczelnia kształcąca sudańskie kobiety

Uniwersytet Al-Ahfad w Omdurmanie (Sudan)

Sudan stanowi granicę pomiędzy kulturą muzułmańską i afrykańską. W Omdurmanie, mieście usytuowanym na północ od Chartumu, stolicy Północnego Sudanu, mieści się instytucja odmienna od świata arabskiego i niewpisująca się w rzeczywistość afrykańską. Chodzi o Al-Afhad, uniwersytet przeznaczony wyłącznie dla kobiet.

CZYTAJ DALEJ

2013-03-30
Tagi:
kombonianie
Lokalizacja:
Świat
ALLELUJA, CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzymy, by Zmartwychwstały Jezus Chrystus wspierał Was swoimi łaskami, obdarzał radością i dawał siłę w pokonywaniu trudności codziennego życia.

Misjonarze Kombonianie

CZYTAJ DALEJ

2013-03-19
Tagi:
Świat
Lokalizacja:
Świat
Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników

Niemal każdego miesiąca docierają do nas wieści o śmierci jednego lub kilku misjonarzy w różnych regionach świata. 100 milionów chrześcijan jest wciąż brutalnie prześladowanych. Większość z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że średnio co 5 minut umiera za wiarę jedna osoba. Rocznie ginie ponad 100 tysięcy chrześcijan, w tym także misjonarze.

CZYTAJ DALEJ

2013-03-11
Tagi:
Afryka, RŚA, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
Świeckie Misjonarki Kombonianki w Republice Środkowoafrykańskiej

Grupa świeckich misjonarek kombonianek dzieli życie z Pigmejami i pomaga im w integracji kulturowej i społecznej w tym środkowoafrykańskim kraju. Ich zdaniem ,największym wyzwaniem jest oddać głos tym, którzy go nie mają. Nie chodzi bowiem o to, aby zrobić coś dla innych, ale być kimś – świadkiem Królestwa Bożego wśród innych.

CZYTAJ DALEJ

2013-02-14
Tagi:
Dokumenty, Modlitwa, Refleksje
Lokalizacja:
Świat
Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post 2013 r.

 

Wiara w miłość pobudza do miłości „Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1 J 4, 16)

 


Drodzy Bracia i Siostry!
Obchody Wielkiego Postu w kontekście Roku Wiary stanowią dla nas cenną sposobność do medytowania nad relacją między wiarą a miłością – między wiarą w Boga, w Boga Jezusa Chrystusa, i miłością, która jest owocem działania Ducha Świętego i prowadzi nas drogą poświęcenia się Bogu i innym ludziom.

 

CZYTAJ DALEJ

2013-02-12
Tagi:
Akcja Tucum
Lokalizacja:
Polska
AKCJA: „MÓJ POST – TWÓJ POSŁEK 2013”

Zaczynamy Wielki Post, a za razem ruszymy z akcją MÓJ POST – TWÓJ POSIŁEK. W tym roku chcemy wesprzeć dzieci ulicy mieszkające w ośrodku resocjalizacyjnym KIBIKO w Kenii, prowadzonym przez Misjonarzy Kombonianów.

CZYTAJ DALEJ