ARTYKUŁY

2013-04-21
Tagi:
Świat
Lokalizacja:
Świat
Światowy tydzień modlitw o powołania

Od 50-ciu lat niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Również niedziela 21 kwietnia rozpoczęła w Kościele katolickim Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Papież Franciszek, po raz pierwszy w czasie swego pontyfikatu, wyświęcił 10-ciu księży pochodzących z Włoch, Indii, Argentyny i Chorwacji. 

CZYTAJ DALEJ

2013-04-15
Tagi:
edukacja, Północny Sudan
Lokalizacja:
Świat
Pionierska uczelnia kształcąca sudańskie kobiety

Uniwersytet Al-Ahfad w Omdurmanie (Sudan)

Sudan stanowi granicę pomiędzy kulturą muzułmańską i afrykańską. W Omdurmanie, mieście usytuowanym na północ od Chartumu, stolicy Północnego Sudanu, mieści się instytucja odmienna od świata arabskiego i niewpisująca się w rzeczywistość afrykańską. Chodzi o Al-Afhad, uniwersytet przeznaczony wyłącznie dla kobiet.

CZYTAJ DALEJ

2013-03-30
Tagi:
kombonianie
Lokalizacja:
Świat
ALLELUJA, CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzymy, by Zmartwychwstały Jezus Chrystus wspierał Was swoimi łaskami, obdarzał radością i dawał siłę w pokonywaniu trudności codziennego życia.

Misjonarze Kombonianie

CZYTAJ DALEJ

2013-03-19
Tagi:
Świat
Lokalizacja:
Świat
Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników

Niemal każdego miesiąca docierają do nas wieści o śmierci jednego lub kilku misjonarzy w różnych regionach świata. 100 milionów chrześcijan jest wciąż brutalnie prześladowanych. Większość z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że średnio co 5 minut umiera za wiarę jedna osoba. Rocznie ginie ponad 100 tysięcy chrześcijan, w tym także misjonarze.

CZYTAJ DALEJ

2013-03-11
Tagi:
Afryka, RŚA, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
Świeckie Misjonarki Kombonianki w Republice Środkowoafrykańskiej

Grupa świeckich misjonarek kombonianek dzieli życie z Pigmejami i pomaga im w integracji kulturowej i społecznej w tym środkowoafrykańskim kraju. Ich zdaniem ,największym wyzwaniem jest oddać głos tym, którzy go nie mają. Nie chodzi bowiem o to, aby zrobić coś dla innych, ale być kimś – świadkiem Królestwa Bożego wśród innych.

CZYTAJ DALEJ

2013-02-14
Tagi:
Dokumenty, Modlitwa, Refleksje
Lokalizacja:
Świat
Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post 2013 r.

 

Wiara w miłość pobudza do miłości „Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1 J 4, 16)

 


Drodzy Bracia i Siostry!
Obchody Wielkiego Postu w kontekście Roku Wiary stanowią dla nas cenną sposobność do medytowania nad relacją między wiarą a miłością – między wiarą w Boga, w Boga Jezusa Chrystusa, i miłością, która jest owocem działania Ducha Świętego i prowadzi nas drogą poświęcenia się Bogu i innym ludziom.

 

CZYTAJ DALEJ

2013-02-12
Tagi:
Akcja Tucum
Lokalizacja:
Polska
AKCJA: „MÓJ POST – TWÓJ POSŁEK 2013”

Zaczynamy Wielki Post, a za razem ruszymy z akcją MÓJ POST – TWÓJ POSIŁEK. W tym roku chcemy wesprzeć dzieci ulicy mieszkające w ośrodku resocjalizacyjnym KIBIKO w Kenii, prowadzonym przez Misjonarzy Kombonianów.

CZYTAJ DALEJ

2013-02-04
Tagi:
Chiny, Kultura
Lokalizacja:
Świat
„Jedno białe zakrywa trzy brzydkie”

 

 

 

 

 

Yi bai zhe san chou (Jedno białe zakrywa trzy brzydkie) – tak mówi chińskie przysłowie, które wyraża powszechny pogląd ludzi tej kultury odnośnie karnacji. Im skóra jest bielsza, tym ładniejszy wygląd.

CZYTAJ DALEJ

2013-01-09
Tagi:
Afryka, Kongo, Listy
Lokalizacja:
Świat
Święta i malaria

W naszym zagubionym zakątku świata Święta minęły raczej spokojnie, a dla wspólnoty pracowicie. Choć w moim przypadku nie za wiele pracowałem. Przed Świętami trochę się pochorowałem. Zanim jednak się rozchorowałem, zdążyłem jeszcze odwiedzić nasze najdalsze kaplice. Drogę już znam, mogę więc jeździć sam.

CZYTAJ DALEJ

2013-01-08
Tagi:
Afryka, Bodo, Czad, Listy
Lokalizacja:
Świat
List od o. Sebastiana z Czadu

Pozdrawiam Was Wszystkich bardzo serdecznie, dziękuję za Wasze życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne a przede Wszystkim za Waszą pamięć w modlitwie. Ja także pamiętam o Was a w Wigilię, w dzień Bożego Narodzenia i w pierwszy dzień nowego 2013 roku odprawiłem Msze Święte za Was i w waszych intencjach.
 

CZYTAJ DALEJ