ARTYKUŁY

2012-11-24
Tagi:
Kongo, Listy, Misjonarz
Lokalizacja:
Świat
To już trzy miesiące - od o. Wojtka z DRC

Jeszcze pamiętam niekończące się pożegnania, ogniska, grille ... rozmarzyłem się. Tak, to już prawie trzy miesiące odkąd postawiłem stopę na "Czarnym Lądzie", używając tytułu jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa, autorstwa niejakiego Alfreda Szklarskiego jeśli pomnę dobrze nazwisko. Choć ta ziemia, dziś jeszcze niestety, przypomina inną książkę, Josepha Conrada "Jądro Ciemności".

CZYTAJ DALEJ

2012-11-21
Tagi:
Afryka, Mali
Lokalizacja:
Świat
Mali – Kiedy rozprzestrzenia się ogień…

Na początku roku, 22 marca, niezadowolona z reakcji rządu na niestabilną sytuację na północy, grupa malijskich żołnierzy dokonała zamachu stanu. Pod przywództwem kapitana Amadou Haya Sanogo, opanowali stolicę kraju Bamako i zadeklarowali zamiar przywrócenia bezpieczeństwa i porządku w kraju, ich zamiarem było także powstrzymanie Tuaregów na północy.

CZYTAJ DALEJ

2012-11-16
Tagi:
kombonianie, Tucum
Lokalizacja:
Polska
Nie jest mi wszystko jedno - wolontariat

Jednym z filarów ruchu TUCUM jest pomoc drugiemu człowiekowi rozumiana najczęściej jako wolontariat. Wyjście ku drugiemu, ku potrzebującemu pomocy zazwyczaj nie jest łatwe, bo wiele w nas strachu, egoizmu, obojętności... W codziennym życiu jest mnóstwo okazji kiedy możemy pomagać drugiemu człowiekowi.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-19
Tagi:
Misjonarz
Lokalizacja:
Polska
Rozpoczynamy Tydzień Misyjny 21.X - 27.X

„Ojcze nasz”, doprawdy te dwa słowa są warunkiem kultury ludzkości i człowieczeństwa. Jeśli powtarzamy je tak bardzo często, prawie bez końca, to konsekwentnie powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski i rozszerzyć swoje serce – nie tylko na domowników, sąsiadów, znajomych, przyjaciół – ale na cały świat – dostrzec powszechne braterstwo ludzi.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-16
Tagi:
Mozambik, Projekt
Lokalizacja:
Świat
PROJEKT: Budowa Kościoła w Mozambiku

Nasza wspólnota Misjonarzy Kombonianów w Mozambiku zwraca się do Was z prośbą o wsparcie Projektu budowy Kościoła i dwóch pomieszczeń w Parafii Świętych Męczenników z Ugandy.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-16
Tagi:
Akcja, Polska, Płd. Sudan
Lokalizacja:
Polska
Makulatura na Misje: Pomagamy budować studnię

Powstałe w dniu 9 lipca 2011 r. nowe państwo – SUDAN POŁUDNIOWY – oczekuje różnorodnego wsparcia. A ponieważ jest to kraj chrześcijański – to w pierwszej kolejności ze wsparciem winni pośpieszyć chrześcijanie, niosąc serdeczną pomoc swoim braciom w wierze. Przypomina to sytuację nowej rodziny, kiedy to na weselu / podczas oczepin / państwo młodzi otrzymują od gości weselnych podarki na pierwsze zagospodarowanie się.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-11
Tagi:
Jastrzębie-Zdrój, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Polska
„Oto ja, poślij mnie…” — posłanie misyjne Danusi, Świeckiej Misjonarzki Kombonianki

Żyć zgodnie z zamysłem Boga, krocząc drogą, którą nam wyznaczył to zadanie trudne, ale jednocześnie dające sens naszemu życiu. Jeśli zdecydujemy się wybrać Boga i kroczyć Jego ścieżkami, On napełni nasze serca szczęściem, radością i pokojem. Danusia Król — Świecka Misjonarka Kombonianka powiedziała TAK i pełna odwagi oraz ufności Bogu wyjeżdża służyć najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym w Ugandzie.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-11
Tagi:
Abor, Ghana, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
Świeccy Kombonianie z Polski 'zdobywają' Ghanę

Ośmiu świeckich misjonarzy, wraz z ojcem Maciejem Zielińskim, odwiedziło ośrodek "In my Father's house", wybudowany z inicjatywy włoskiego kombonianina, Giuseppe Rabbiosi'ego, na południowym wschodzie Ghany w miejscowości Abor. Trwające 30 dni doświadczenie misyjne w Afryce miało dla nich wymiar duchowy i było próbą odpowiedzi na ważne pytanie: "czy chciałbym poświęcić swoje życie Czarnemu Lądowi?"

CZYTAJ DALEJ

2012-09-17
Tagi:
Kolumbia, kombonianie, Listy
Lokalizacja:
Świat
KOLUMBIA - Niezwykły kraj

Jeśli ktoś zapytałby mnie, jaka jest Kolumbia, bez namysłu odpowiedziałbym: niezwykła! Jest to bowiem kraj, w którym z każdym mijającym dniem coraz bardziej się zakochuję i który staram się każdego dnia na nowo odkrywać. Jest częścią mojego powołania... Jestem tu już od czterech lat, a mam wrażenie, że wciąż jest wiele rzeczywistości, których nie rozumiem, nie znam, a które chciałbym – w rzeczy samej – głębiej poznać, zrozumieć i nauczyć się ich. I to właśnie pomogło mi podjąć decyzję, dokąd wybrać się podczas tegorocznych letnich wakacji.

CZYTAJ DALEJ

2012-08-28
Tagi:
Ameryka, Ekwador
Lokalizacja:
Świat
Ekwador - krocząc nowymi ścieżkami

W 1995 roku Misjonarze Kombonianie przyjechali do Ekwadoru. Do tego czasu pracowali oni tylko w Afryce, po czym zostali wezwani do Ameryki Łacińskiej, aby zaangażować się w pracę z amerykanami pochodzenia afrykańskiego.

CZYTAJ DALEJ