ARTYKUŁY

2012-10-19
Tagi:
Misjonarz
Lokalizacja:
Polska
Rozpoczynamy Tydzień Misyjny 21.X - 27.X

„Ojcze nasz”, doprawdy te dwa słowa są warunkiem kultury ludzkości i człowieczeństwa. Jeśli powtarzamy je tak bardzo często, prawie bez końca, to konsekwentnie powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski i rozszerzyć swoje serce – nie tylko na domowników, sąsiadów, znajomych, przyjaciół – ale na cały świat – dostrzec powszechne braterstwo ludzi.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-16
Tagi:
Mozambik, Projekt
Lokalizacja:
Świat
PROJEKT: Budowa Kościoła w Mozambiku

Nasza wspólnota Misjonarzy Kombonianów w Mozambiku zwraca się do Was z prośbą o wsparcie Projektu budowy Kościoła i dwóch pomieszczeń w Parafii Świętych Męczenników z Ugandy.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-16
Tagi:
Akcja, Polska, Płd. Sudan
Lokalizacja:
Polska
Makulatura na Misje: Pomagamy budować studnię

Powstałe w dniu 9 lipca 2011 r. nowe państwo – SUDAN POŁUDNIOWY – oczekuje różnorodnego wsparcia. A ponieważ jest to kraj chrześcijański – to w pierwszej kolejności ze wsparciem winni pośpieszyć chrześcijanie, niosąc serdeczną pomoc swoim braciom w wierze. Przypomina to sytuację nowej rodziny, kiedy to na weselu / podczas oczepin / państwo młodzi otrzymują od gości weselnych podarki na pierwsze zagospodarowanie się.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-11
Tagi:
Jastrzębie-Zdrój, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Polska
„Oto ja, poślij mnie…” — posłanie misyjne Danusi, Świeckiej Misjonarzki Kombonianki

Żyć zgodnie z zamysłem Boga, krocząc drogą, którą nam wyznaczył to zadanie trudne, ale jednocześnie dające sens naszemu życiu. Jeśli zdecydujemy się wybrać Boga i kroczyć Jego ścieżkami, On napełni nasze serca szczęściem, radością i pokojem. Danusia Król — Świecka Misjonarka Kombonianka powiedziała TAK i pełna odwagi oraz ufności Bogu wyjeżdża służyć najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym w Ugandzie.

CZYTAJ DALEJ

2012-10-11
Tagi:
Abor, Ghana, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
Świeccy Kombonianie z Polski 'zdobywają' Ghanę

Ośmiu świeckich misjonarzy, wraz z ojcem Maciejem Zielińskim, odwiedziło ośrodek "In my Father's house", wybudowany z inicjatywy włoskiego kombonianina, Giuseppe Rabbiosi'ego, na południowym wschodzie Ghany w miejscowości Abor. Trwające 30 dni doświadczenie misyjne w Afryce miało dla nich wymiar duchowy i było próbą odpowiedzi na ważne pytanie: "czy chciałbym poświęcić swoje życie Czarnemu Lądowi?"

CZYTAJ DALEJ

2012-09-17
Tagi:
Kolumbia, kombonianie, Listy
Lokalizacja:
Świat
KOLUMBIA - Niezwykły kraj

Jeśli ktoś zapytałby mnie, jaka jest Kolumbia, bez namysłu odpowiedziałbym: niezwykła! Jest to bowiem kraj, w którym z każdym mijającym dniem coraz bardziej się zakochuję i który staram się każdego dnia na nowo odkrywać. Jest częścią mojego powołania... Jestem tu już od czterech lat, a mam wrażenie, że wciąż jest wiele rzeczywistości, których nie rozumiem, nie znam, a które chciałbym – w rzeczy samej – głębiej poznać, zrozumieć i nauczyć się ich. I to właśnie pomogło mi podjąć decyzję, dokąd wybrać się podczas tegorocznych letnich wakacji.

CZYTAJ DALEJ

2012-08-28
Tagi:
Ameryka, Ekwador
Lokalizacja:
Świat
Ekwador - krocząc nowymi ścieżkami

W 1995 roku Misjonarze Kombonianie przyjechali do Ekwadoru. Do tego czasu pracowali oni tylko w Afryce, po czym zostali wezwani do Ameryki Łacińskiej, aby zaangażować się w pracę z amerykanami pochodzenia afrykańskiego.

CZYTAJ DALEJ

2012-08-27
Tagi:
Afryka, Uganda, Wolontariat
Lokalizacja:
Świat
UGANDA: Inny wydźwięk misji - wolontariat

Jestem tylko małą „kruszyną” w tym dziele współpracy, dążącym do zmiany życia ludzi. Jednak jest wiele takich „kruszyn” jak ja. Mężczyźni i kobiety, którzy wychowali już dzieci, posiadają doświadczenie i umiejętności, którymi się dzielą. Są oni dalej aktywni, kontynuują życie i pracę w środowiskach działających na rzecz poprawy jakości życia.

CZYTAJ DALEJ

2012-08-20
Tagi:
Afryka, Sudan
Lokalizacja:
Świat
Długa droga do pokoju

Południowy Sudan przeszedł długą drogę, aby stać się w pełni wolnym narodem. Po ponad dwudziestu latach wojny domowej, w 2005 roku, Sudan i Sudan Południowy podpisują porozumienie pokojowe, a w zeszłym roku Sudańczycy ponad 98 procentami głosów decydują za oddzieleniem się od północy, aby stać się niepodległym państwem.

CZYTAJ DALEJ

2012-08-12
Tagi:
Świecki misjonarz, Tucum, Włochy
Lokalizacja:
Świat
Poszukiwanie Comboniego w Weronie - spotkanie Świeckich Misjonarzy Kombonianów

Po raz pierwszy reprezentacja Polski uczestniczyła w europejskim spotkaniu Świeckich Misjonarzy Kombonianów (ŚMK) w Weronie. Trójka świeckich oraz jeden ojciec trafili na północ Włoch by wymienić doświadczenia i czerpać inspirację od ŚMK z Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii oraz wzrastać w charyzmacie komboniańskim. To już drugie takie spotkanie dla Świeckich Misjonarzy Kombonianów na poziomie europejskim.

CZYTAJ DALEJ