ARTYKUŁY z tagiem: misje

2013-10-11
Tagi:
misje, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Świat
KOLEJNA POLSKA ŚMK!!!

10. października u Kombo w Krakowie świętowaliśmy nie tylko uroczystość św. Daniela Comboniego, ale także wstąpienie Moniki Krasoń do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów.

Odbyło się to podczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej przez o. Gianiego Gaigę – reprezentanta wikariusza generalnego, w obecności Kombonianów ze wspólnoty warszawskiej i krakowskiej oraz przedstawicieli ŚMK, a także przyjaciół i sympatyków Rodziny Komboniańskiej. Najważniejszym momentem dla Moniki była modlitwa, będąca aktem dobrowolnego, świadomego przystąpienia do ruchu. Wyraziła wdzięczność za życie, powołanie, talenty, którymi została obdarzona przez Boga, a także wspomniała o trudnościach w wyborze powołania i fakt, że za wzorem św. Daniela Comboniego opowiedziała się za misjami. Był to bardzo piękny i wzruszający moment. To wydarzenie stało się dla wielu okazją do refleksji i przemyśleń nad własnym powołaniem.  

A oto słowa modlitwy wyrażającej przystąpienie Moniki do ruch ŚMK:

            Boże Ojcze, w tym wyjątkowym dniu za wstawiennictwem  św. Daniela Comboniego, którego uroczystość dziś obchodzimy, pragnę zawierzyć Ci moje życie. Niech umiejętności i talenty, którymi mnie obdarzyłeś służą Tym, których postawisz na mojej drodze. Oddaje moje serce, niech będzie moim motorem do działania. Oddaję wszystko czym jestem i co posiadam. Proszę Cię dobry Boże byś był dla mnie sterem i celem, by Jezus Pan był łodzią, a Duch Święty wiatrem w żagle mojego serca na drogach życia i posługiwania.

            Ty wiesz ile we mnie burz, jak mam rozdarte serce pomiędzy miłością do rodziny. przyjaciół a miłością do Afryki. Zawierzam Ci to wszystko z pomocą św. Daniela Comboniego, który te dylematy przeżywał i jest mi w tym wszystkim bardzo bliski.

            Dziękuję, z całego serca, za powołanie mnie do życia poprzez miłość moich rodziców, za ich pełne oddanie, wspieranie i kształtowanie mojej wiary i rozwijanie talentów. Dziękuje Ci Boże, że dałeś mi skarb jakim jest moje rodzeństwo. To Oni są wsparciem w każdej sytuacji  i są najcenniejsi w moim życiu. Kocham Was z całego serca! Dziękuję wszystkim! Rodzinie i przyjaciołom, duszpasterzom, kierownikowi Duchowemu. Wielkim darem jesteście dla mnie.

            Ja, Monika Krasoń, w obliczu wszystkich tu zebranych osób, wstępuję dziś do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów.

            

Św. Danielu Comboni módl się za mną. Amen

 

Pamiętajmy w swych modlitwach o Monice, a także wszystkich Świeckich Misjonarzach Kombonianach, którzy z odwagą odpowiedzieli na głos powołania misyjnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WRÓĆ