ARTYKUŁY

2015-10-01
Tagi:
kombonianie, Rada Generalna, Rzym
Lokalizacja:
Świat
O. Tesfaye Tadesse wybrany nowym Przełożonym Generalnym Misjonarzy Kombonianów

30. września o. Tesfaye Tadesse Gebresilasie został wybrany nowym Przełożonym Generalnym zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Ma on 46 lat, był asystentem generalnym odpowiedzialnym za formację i prowincje/delegacje anglojęzyczne Afryki (poza Erytreą) i Mozambik. 

CZYTAJ DALEJ

2015-09-11
Tagi:
kombonianie, Kraków, piknik, ŚMK, Tucum
Lokalizacja:
Polska
II Piknik Misyjny – Pożegnanie Lata z Kombonianami

Już po raz drugi Misjonarze Kombonianie wspólnie z  wspólnotami misyjnymi, którymi koordynują serdecznie zapraszają na II Piknik Misyjny – Pożegnanie Lata z Kombonianami . 

CZYTAJ DALEJ

2015-07-20
Tagi:
KoWaMi, Kraków
Lokalizacja:
Polska
Komboniańskie Wakacje Misyjne 2015

14 lipca w Krakowie na ulicy Skośnej zakończyły się tygodniowe rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. W tym roku wypełnione były rozmaitymi atrakcjami, spotkaniami i przeżyciami, a nad całością, jak również nad uczestnikami, czuwał o. Maciek Miąsik.

CZYTAJ DALEJ

2015-07-03
Tagi:
25 lat, Warszawa
Lokalizacja:
Polska
Podziękowanie za wspólne świętowanie

Uroczystości jubileuszowe obecności Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego w Polsce odbyły się w dniu 21 czerwca br. A wszystko rozpoczęło się 25 lat temu w Warszawie przy ul. Łącznej, gdzie powstawał pierwszy komboniański dom w naszym kraju. I wówczas rozpoczęła się nasza działalność w tej części Europy. 

CZYTAJ DALEJ

2015-07-01
Tagi:
Etiopia
Lokalizacja:
Świat
Pocztówka z Etiopii

W tym roku ruszamy z akcją „Pocztówka z Etiopii”.

CZYTAJ DALEJ

2015-06-18
Tagi:
ŚMK, Świecki misjonarz
Lokalizacja:
Polska
Wstąpienie Ani, Madzi i Kasi do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów

12 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Eucharystii Kasia Tomaszewska, Madzia Fiec oraz Ania Obyrtacz oficjalnie przystąpiły do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów. 

CZYTAJ DALEJ

2015-06-16
Tagi:
Dzieci
Lokalizacja:
Świat
Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci (cz.2)

Dziś chcielibyśmy przedstawić wam krótko sylwetkę jednego z wojowników na rzecz sprawiedliwości - chłopca, który sam będąc niewolnikiem, postanowił mimo strachu pomagać innym.

CZYTAJ DALEJ

2015-06-12
Tagi:
Krajowy Kongres
Lokalizacja:
Polska
IV Krajowy Kongres Misyjny

W dniach 12 – 14 czerwca nasza rodzina komboniańska miała okazję uczestniczyć w IV Krajowym Kongresie Misyjnym, który odbył się w Warszawie. Jako hasło tego spotkania ustanowiono: Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału. 

CZYTAJ DALEJ

2015-06-11
Tagi:
Dzieci Ulicy
Lokalizacja:
Świat
Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci (cz.1)

Od 13 lat 12 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę na problem wyzysku dzieci, które są zatrudniane m.in. w kopalniach, fabrykach, sklepach, na farmach, w prywatnych domach do sprzątania, jako przewodnicy turystyczni, dilerzy narkotyków bądź w seksbiznesie.

CZYTAJ DALEJ

2015-05-23
Tagi:
beatyfikacja, Oskar Romero, San Salwador
Lokalizacja:
Świat
Zbudował pokój

«Arcybiskup Romero zbudował pokój siłą miłości», dając świadectwo «wiary swoim życiem aż po najwyższą próbę». Oto profil duchowy nakreślony przez Papieża Franciszka z okazji beatyfikacji arcybiskupa zamordowanego w 1980 r. podczas odprawiania Mszy św. W sobotę 23 maja w San Salvador, uroczystości przewodniczył w imieniu Papieża kard. Amato, prefekt Kongregacji Spraw Świętych.

CZYTAJ DALEJ