GALERIA

Wstąpienie nowych ŚMK
2015-06-17

12. czerwca podczas Uroczystej Mszy Serca Pana Jezusa, Ania, Kasia i Madzia poprzez odczytanie aktu wstąpienia do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów odpowiedziały Tak na powołanie do misji. Dziewczyny pod koniec roku odbędą doświadczenie wspólnotowe i w styczniu 2016. roku będą gotowe do dwuletniej służby w Republice Środkowoafrykańskiej i w Mozambiku.


ZOBACZ ZDJĘCIA
Rodzina Komboniańska na IV Kongresie Misyjnym w Warszawie
2015-06-17

W dniach 12-14 czerwca w Warszawie odbył się IV Krajowy Kongres Misyjny. Nasza rodzina Komboniańska była obecna na wszystkich trzech stacjach; dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. Nasza grupa ŚMK aktywnie uczestniczyła w grupie młodzieżowej dbając o rejestrację oraz prowadzili stoisko komboniańskie na stacji dla dorosłych, zaś grupa TUCUM animowała stację dziecięcą.


ZOBACZ ZDJĘCIA
o. Guillermo - 25 lat kapłaństwa
2014-12-14

Uroczystość w Katedrze i w rodzinnej parafii o. Guillermo


ZOBACZ ZDJĘCIA
Śluby Wieczyste Brata Jacka Pomykacza
2014-09-22

Tak Panie, pragnę zostać twoim misjonarzem do końca moich dni. Taką odpowiedź dał 14. września nasz brat Jacek Pomykacz składając Bogu Śluby Wieczyste. Tego dnia Jacek dołączył do naszej rodziny komboniańskiej i będzie służył tym najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym jako Brat Kombonianin. Jest to nasz pierwszy Brat, Polak, składający Śluby Wieczyste, dlatego nasza radość jest tak ogromna. Bracia w naszej kongregacji pełnią bardzo dużą rolę. Służą na misjach jako lekarze, inżynierowie i specjaliści w różnych dziedzinach ludzkiego życia, przygotowując ludzi i liderów lokalnych, aby Plan Komboniego "zbawić Afrykę przez Afrykę" stawał się coraz bardziej aktualny na każdym kontynencie.


ZOBACZ ZDJĘCIA
Posłanie grupy misyjnej
2014-06-27

W sobotę 27. czerwca podczas spotkania ŚMK miało miejsce posłanie Grupy Misyjnej, która cały sierpień spędzi w Kenii. Oprócz doświadczenia w Slumsach Nairobi będą mięli okazję zapoznać się z pracą misyjną na terenach pierwszej ewangelizacji między plemieniem Pokot. 


ZOBACZ ZDJĘCIA