ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)

2016-07-27
Lokalizacja:
Polska
FRANCISZEK na Franciszkańskiej!

Papież FRANCISZEK jest już z nami! Jako trzeci papież w historii, pojawił się w oknie przy ulicy Franciszkańskiej kontynuując tradycję, którą zapoczątkował Jan Paweł II i kontynuował Benedykt XVI. Młodzi z wielkim entuzjazmem powitali Ojca Świętego!

 

http://www.youtube.com/watch?v=rpxJdge7iFQ

 

Papież Franciszek powiedział, abyśmy pamiętali o jednej rzeczy, w którą nigdy nie powinniśmy wątpić, że wiara prowadzi nas zawsze do Jezusa!  Historia jednego z nas, Macieja Szymona Cieśli, wolontariusza ŚDM jest tego najlepszym dowodem. To wiara zaprowadziła Macieja do Jezusa i on jest teraz w niebie patrząc na nas. Jak poprosił Ojciec Święty podziękujmy Bogu, że daje nam przykład tak odważnych i młodych ludzi, którzy pokazują nam  swoim życiem, jak iść naprzód.

 

Pamiętajmy o słowach wypowiedzianych przez Franciszka: "Nie lękajcie się. Bóg jest wielki, Bóg jest dobry. Wy czyńcie waszą powinność, czyli róbcie hałas przez całą noc. I dajcie innym zobaczyć waszą chrześcijańską radość, którą Pan wam daje, abyście byli wspólnotą, która idzie za Jezusem".

 

 

 

WITAMY CIĘ OJCZE ŚWIĘTY!

 

WRÓĆ