Zapraszamy do Warszawy

Goście, zwłaszcza krewni współbraci, przyjmowani są serdecznie i podejmowani według miejscowych zwyczajów i wedle potrzeby.
( Reguła Życia nr 44).

Każda wspólnota komboniańska powinna być ośrodkiem animacji i duchowości misyjnej dla Kościoła lokalnego. Dzięki tej funkcji wspólnota żyje swoim specyficznym charyzmatem i pomaga Ludowi Bożemu ubogacać swoją wiarę. ( Reguła Życia nr 75).

Nasz dom w Warszawie ma możliwość przyjęcia osób, które nas o to proszą. W odremontowanych pokojach, przyjmujemy nie tylko osoby chcące przeżyć dni skupienia czy rekolekcje, ale także tych, którzy nas o to proszą. Dzieje się to oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu, aby nie kolidowało to z inicjatywami, odbywającymi się w naszym domu lub zarezerwowanymi już terminami.
Koordynacją recepcji zajmuje się Przełożony domu, do którego należy zgłaszać się telefonicznie lub za pomocą e-maila. Każdy kto się u nas zatrzyma ma więc możliwość spotkania z charyzmatem misyjnym naszego Zgromadzenia oraz na refleksję i odpoczynek.
Sprawy bytowe
Pokoje, którymi dysponujemy, nie są jakimś lokum luksusowym, ale mają dobry standard. W części z nich są łazienki i toalety, ale część z nich nie ma ich w pokoju i trzeba korzystać ze wspólnego prysznica czy WC na korytarzu. Istnieje także możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu.
Goście mają do dyspozycji kuchnię, gdzie mogą przygotować dla siebie posiłki. Istnieje również możliwość zamówienia niedrogiego cateringu.
Część domu (klauzura) jest zarezerwowana dla misjonarzy.
Obok domu znajduje się piękny ogród do dyspozycji gości.
Sprawy duchowe
W domu są trzy kaplice do osobistej modlitwy. Każdego dnia można uczestniczyć także we mszy świętej w kaplicy rano o 6.30 a w niedzielę o 10.00 razem z ludźmi z okolicy.
Istnieje też możliwość poproszenia w czasie pobytu o indywidualny sakrament pokuty, możliwość rozmowy, ale trzeba w tej sprawie już indywidualnie umawiać się z poszczególnymi ojcami.
Na zakończenie pobytu w naszym klasztorze składa się ofiarę, którą przeznaczamy na pokrycie kosztów pobytu danej osoby i pomoc naszym misjonarzom pracującym w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji. Możliwość pobytu w naszym domu nie jest działalnością zarobkową, ale stworzeniem okazji poznania trochę innego życia, zetknięcia się z pracą misyjną oraz odnowienia sił duchowych.
Osobne zasady dotyczące noclegu w naszym domu obowiązują w wypadku kapłanów i osób konsekrowanych oraz spotkań organizowanych przez nasze zakonne instytucje.
Kontakt w sprawie pobytu w domu
Szczegółowych informacji i odpowiedzi na wszelkie pytania udziela Przełożony domu, z którym należy uzgodnić wszelkie szczegóły związane z przyjazdem i pobytem (e-mail domu zakonnego: kombonianiewa@gmail.com – zgodnie z ustawą nie są one przeznaczone do prezentowania reklam, ofert itp.). Można również dzwonić na podane na stronie telefony.

Misjonarze Kombonianie
ul. Łączna 14
03-113 Warszawa
Tel 22 676-56-28