Siirry sisältöön

Pierwszy numer czasopisma Misjonarze Kombonianie pojawił się w roku 1993, liczył wówczas 8 stron a dziś po 19 latach liczy już 36 stron. Od samego początku był dwumiesięcznikiem, to nie zmieniło się do dnia dzisiejszego. Przez wiele lat zmieniała się w naszym czasopiśmie grafika, format, tematyka ale trzeba podkreślić, że przez wszystkie te lata zachowuje ono charakter misyjny. Poprzez swoje artykuły, refleksje, świadectwa misjonarzy staramy się rozbudzać i pogłębiać świadomość misyjną w Polsce, aby każdy z nas w sposób szczególny mógł poczuć się prawdziwym misjonarzem.

  • Chcemy uświadomić Was o istnieniu wartości i problemów związanych ze światem misyjnym.
  • Chcemy wnieść do Waszych domów życie ludzi różnych ras wraz z ich problemami, cierpieniami, radościami i nadziejami.
  • Chcemy, abyście wiedzieli o najważniejszych i najbardziej aktualnych wydarzeniach misyjnych na całym świecie, a szczególnie w Polsce.
  • Chcemy abyście mogli poznawać Misjonarzy Kombonianów pracujących na misjach na całym świecie i mogli uczestniczyć w ich trudach, radościach i wyzwaniach jakie stawia im praca na misjach.
  • Ukazujemy powszechność Kościoła, przedstawiając różne ważne uroczystości na całym świecie i przybliżając zwyczaje, tradycje, symbolikę liturgii.
  • Zachęcamy młodych, aby poprzez własne zaangażowanie chcieli świadomie żyć i działać dla misji.
  • Dlatego jeśli chcemy, aby nasze czasopismo wychodziło nadal i było coraz lepsze i ciekawsze potrzebujemy waszej współpracy.

Dla dzieci mamy wersję MINI naszego czasopisma. Stworzyliśmy ją specjalnie dla najmłodszych, aby i oni mogli poznawać cały misyjny świat. Co dwa miesiące przedstawiamy w niej naszych małych bohaterów. Jest Dani, mały chłopiec, który przemierza przeróżne, często nieznane, ale super fajne zakątki świata. Jest też mały miś o imieniu MisioNasz, który rymuje i przybliża dzieciom kim są misjonarze i czy to możliwe, że i dzieci mogą nimi zostać. Są też szalone Zwierzaki rozrabiaki, które zawsze coś nabroją i trzeba im pomóc to naprawić. Jest też mały komiks, w którym Benia i Lucuś opowiadają swoje przygody i mają do przekazania wiele ciekawostek. Jest też Szkółka biblijna oraz dział o powołaniu misyjnym. Ewka opowiada dużo ciekawych historyjek związanych ze swoim pobytem w Azji. Zaś dla cierpliwych i odważnych jest też Łamigłówkownia, w której znajdziecie rebusy, zagadki, krzyżówki i oczywiście żarciki. A na koniec znajdziecie krótkie opowiadanie.

Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś fajnego!

Nasze czasopisma z chęcią czytajcie i z misjami się zaprzyjaźniajcie!