Goście, zwłaszcza krewni współbraci, przyjmowani są serdecznie i podejmowani według miejscowych zwyczajów i wedle potrzeby.
( Reguła Życia nr 44).
Każda wspólnota komboniańska powinna być ośrodkiem animacji i duchowości misyjnej dla Kościoła lokalnego. Dzięki tej funkcji wspólnota żyje swoim specyficznym charyzmatem i pomaga Ludowi Bożemu ubogacać swoją wiarę. (Reguła Życia nr 75).
Nasze domy w Warszawie i Krakowie mają możliwość przyjęcia osób. Przyjmujemy nie tylko chcących przeżyć dni skupienia czy rekolekcje, ale także tych, którzy nas o to proszą. Dzieje się to po wcześniejszym ustaleniu terminu, aby nie kolidowało z inicjatywami odbywającymi się w naszych domach lub zarezerwowanymi już terminami.
Koordynacją recepcji zajmuje się odpowiedzialny brat lub ojciec, do którego należy zgłaszać się telefonicznie, lub za pomocą e-maila (patrz: zakładka „kontakt”). Każdy kto się u nas zatrzymuje ma więc możliwość spotkania z charyzmatem misyjnym naszego Zgromadzenia, oraz na refleksję i odpoczynek.
Sprawy bytowe
Pokoje, którymi dysponujemy, nie są jakimś lokum luksusowym, ale mają dobry standard. Pokoje indywidualne oraz dwuosobowe posiadają łazienki i toalety, a pokoje wieloosobowe mają łazienki i toalety wspólne. W domu w Warszawie jest 30 miejsc w pokojach jedno lub dwuosobowych i 38 w pokojach wieloosobowych. W Krakowie natomiast, mamy do dyspozycji trzy pokoje dziesięcioosobowe, cztery dwuosobowe i 10 jednoosobowych.
W obu domach istnieje także możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu.
Goście mają do dyspozycji kuchnię, gdzie mogą przygotować dla siebie posiłki. Część domu (klauzura) jest zarezerwowana dla misjonarzy.
Oba domy mają ogrody do dyspozycji gości.
Sprawy duchowe
W domu w Warszawie są trzy kaplice do osobistej modlitwy. Każdego dnia można uczestniczyć we mszy świętej rano o godz. 6.30, a w niedzielę o 10.00 razem z ludźmi z okolicy.
W Krakowie jest jedna kaplica, w której w dni powszednie sprawowana jest msza święta. Istnieje możliwość poproszenia w czasie pobytu o indywidualny sakrament pokuty czy rozmowę, ale trzeba w tej sprawie już indywidualnie umawiać się z poszczególnymi ojcami.
Na zakończenie pobytu w naszych klasztorach składa się ofiarę, którą przeznaczamy na pokrycie kosztów pobytu danej osoby i pomoc naszym misjonarzom pracującym w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji. Możliwość pobytu w naszych domach nie jest działalnością zarobkową, ale stworzeniem okazji poznania trochę innego życia, zetknięcia się z pracą misyjną oraz odnowienia sił duchowych.
Osobne zasady dotyczące noclegu w naszych domach obowiązują w wypadku kapłanów i osób konsekrowanych, oraz spotkań organizowanych przez nasze zakonne instytucje.
Kontakt w sprawie pobytu w naszych domach
Wszelkie szczegóły związane z przyjazdem i pobytem proszę uzgodnić telefonicznie lub e- mailowo (patrz: zakładka „kontakt”).