Ewa Maziarz

Nazywam się Ewa Maziarz pochodzę z Podkarpacia, z Diecezji Sandomierskiej. Z Misjonarzami Kombonianami jestem związana od 2008 roku. Ukończyłam studia na kierunku praca socjalna oraz pedagogika ze specjalizacją resocjalizacja na Akademii Ingatianum w Krakwie. W 2011 roku byłam na miesięcznym doświadczeniu w Kenii, gdzie miałam możliwość poznania pracy Kombonianów w trzech rożnych miejscach – slumsie Korogocho w Nairobii, Ośrodku dla Chłopców ze slumsu – Kibiko oraz misja wśród pielmienie Pokot w Amakuriat, pod granicą z Ugandą.
Od 2014 roku do 2018 byłam na misjach w Ugandzie, na terenie plemienia Acholi. Mieszkałyśmy w Gulu, z ludźmi, którzy przed 10 laty byli pierwszą na świecie armią stworzoną z dzieci: Armią Bożego Oporu – Josepha Kony’ego. Przez 4 lata żyłam i pracowałam jako misjonarka i pracownik socjalny w St. Jude Children’s Home, szkole św. Moniki oraz Głównym Więzieniu dla Mężczyzn i Kobiet. We wspólnocie z dwiema Polkami i jedną Hiszpanką.
Od sierpnia 2018 r. pracuję w Warszawie w Schronisku dla Kobiet. A w przyszłości, chciałbym jeszcze raz wyjechać na misje, jeśli tak będzie wola Pana Boga.