Tagi: ,

ZAPRASZAMY NA PIKNIK MISYJNY

Każdego roku 10 października w Kościele wspominamy św. Daniela Comboniego, zwanego także Ojcem Afrykanów. W tym roku Misjonarze Kombonianie proponują nam wspólne spędzenie czasu na PIKNIKU MISYJNYM!

Jesteście ciekawi życia misjonarzy? Zastanawiacie się jak żyją i głoszą? A może chcielibyście poczuć misyjny klimat? W takim razie piknik będzie idealnym pomysłem na to niedzielne popołudnie! W ogrodzie Misjonarzy czeka na uczestników wiele atrakcji, m.in. przymierzanie strojów z odległych krajów, nauka gry na bębnach afrykańskich, oglądanie rękodzieł misyjnych.

Podczas pikniku będziemy chcieli wspierać wspólnotę w Boa Vista. Zgromadzone środki finansowe będą przeznaczone m.in. na formację dla Indian.

Wspólnota Misjonarzy Kombonianów w Boa Vista, w stanie Roraim w Brazylii powstała w 2003 roku. Głównym celem pracy jest praca duszpasterska wśród Indian (głównie dwóch plemion Wapixana i Makuxi). W tym momencie wspólnotę tworzy 5 osób, współpracując również w pracy duszpasterskiej na terenie miasta Boa Vista i mając odpowiedzialność za trzy wspólnoty w mieście. Obszar misyjny obsługiwany przez wspólnotę rozciąga się nawet do 250 km od miasta Boa Vista, obsługując 18 wspólnot rozrzuconych po przechodząc w step obszar Amazonii, sięgając prawie do granic Gujany Angielskiej i Wenezueli. Praca z Indianami to głównie praca duszpasterska oraz formacja liderów wspólnot. W czasie kryzysu emigracyjnego zaangażowała się również w opiekę nad emigrantami z Wenezueli.

  •  GDZIE? W Warszawie, przy ul. Łącznej 14
  • KIEDY? 10 października 2021 r.
  • O KTÓREJ? 11:00 – 17:00

Zapraszamy wszystkich przyjaciół misji i ludzi ciekawych świata!