2014 Kenia – Budowa Kościoła w Chelopoy

STATUS: ZAKOŃCZONY

 

Budowa kościoła w CHELOPOY

Nasza misja w Amakuriat, w Kenii, jest zbyt duża, aby dotrzeć do wszystkich kaplic w możliwie krótkim czasie. Stąd też w roku 1998 nasz biskup postanowił utworzyć parafię w Chelopoy, 40km na południe od Amakuriat. Kiedy tylko powstanie tam parafia, proboszcz będzie miał łatwiejszy dostęp do pobliskich kaplic, posługujących w nich katechistów i lokalnej ludności. Mieszkańcy wiosek, przemierzając pieszo nawet 28 km, będą mogli uczestniczyć w większych uroczystościach.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat udało się nam wybudować dom dla proboszcza, centrum pastoralne, szkołę podstawową i średnią oraz konwent dla sióstr franciszkanek, które obecnie zajmują się posługą w naszych szkołach i w kaplicy.

Kaplica, która obecnie znajduje się w Chelopoy, jest zbyt mała, biorąc choćby pod uwagę liczbę uczniów. Stąd też dzieci muszą modlić się w szkole. Zaczęliśmy więc myśleć o budowie kościoła, który pomieściłoby wszystkich uczniów i całą lokalną ludność. Do tej pory przeprowadzono zbiórki pieniędzy w 24. kaplicach, podczas których uzbierano 8 tys. dolarów. Jest to dość duża kwota, biorąc pod uwagę fakt, że zbiory w ubiegłym roku nie były duże. Z Włoch i Hiszpanii otrzymaliśmy 27 tys. dolarów i z taką oto sumą rozpoczęliśmy budowę, którą oszacowano na 50 tys. euro.

Aby nasza budowa nie stanęła w miejscu, a ludzie mogli już przeżywać Boże Narodzenie w większym kościele, zwracamy się do Was, Drodzy Czytelnicy, o pomoc z nadzieją, że razem można więcej!

 

o. Tomas Herreros, mccj

 

 

Wszelkie ofiary proszę wpłacać na poniższe konto:

ul. Skośna 4
30-383 Kraków

Bank PKO SA: 56 1240 6074 1111 0000 4989 3999

Z dopiskiem: „Budowa Kościoła w Kenii”

 

28-10-2015

Poświęcenie Kościoła

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim dobroczyńcom za pomoc w budowie Kościoła w Chelopoy (Kenia). Dzięki wam udało nam sie skończyć budowę świątyni do której może uczęszczać lokalna ludność oraz szkoły znajdujące się na w pobliżu.

Świątynia została poświęcona i otwarta przez lokalnego biskupa diecezji Kitale, bp. Maurice Antony Crowley.